مشاهیری که در ۲۰۱۴ به اسلام مشرف شدند.

دسته: اخبار و گزارش , تاریخ و شخصیات , توبه کنندگان , خبر و گزارش , مقالات اسلامی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۸ بهمن ۱۳۹۳

 

۱-امکا ازه‌اوگو (Emeka Ezeugo) فوتبالسیت نیجریه‌ای(جنوری ۲۰۱۴)

«امکا ازه‌اوگو» فوتبالسیت مشهور نیجریه‌ای پس از مطالعه زندگی پیامبر اسلام به این دین (اسلام) تشرف یافت.وی پس از انتشار این خبر به خبرنگاران گفت: “من همیشه آدم کنجکاوی بوده‌ام و در مورد ادیان مختلف مطالعه کرده‌ام. در این میان زندگی حضرت محمد (ص) بر من تأثیر عمیقی گذاشت. وی  همچنین نام خود را به «مصطفی محمد» تغییر داده و می گوید خانواده اش با نظر او مخالفتی نداشته‌اند و دوستان بنگلادشی‌اش در این راه به او کمک کرده‌اند.

Emeka-Ezeugo-150x150

۲- جنیفر گراوت (Jennifer Grout) آوازخوان آمریکایی (جنوری ۲۰۱۴)

جنیفر که مدتی برای تحصیل در کشور مراکش اقامت گزیده بود، به اسلام مشرف شد. این خواننده آمریکایی که به خاطر موسیقی خاص خود و خواندن شعرهای عربی بدون دانستن این زبان، معروف شده است، در جریان اقامت در کشور مراکش برای تحصیل در رشته عربی، به اسلام مشرف شد. فیلمی از ادای شهادتین این خواننده ۲۳ ساله آمریکایی نیز در یوتیوب منتشر شده است. در این فیلم جنیفر که اصالتاً اهل شهر بوستون آمریکا است، به قرائت آیاتی از سوره حمد نیز می‌پردازد.

138917497506114-150x150۳-اسکندر (Iskander) پسر آرنود فاندور هلندی (فبروری ۲۰۱۴)پسر بزرگ آرنود فاندور (آرنولد ون دورن) عضو اسبق حزب آزادی هلند (قوی ترین حزب ضد اسلامی) که خودش در ۲۰۱۲ مسلمان شده بود، نیز مسلمان شد.

«اسکندر امین دی وری» (Iskander Amien De Vrie) پسر آرنود فاندور یکی از ده‌ها فرد است که در جریان نشست‌های همایش بین‌المللی صلح دبی که بتاریخ ۱۷-۱۹ اپریل ۲۰۱۴ برگزار شد، به اسلام گرویده است.اسلام آوردن پدر وی جنجال تبلیغاتی گسترده ای را در داخل و خارج کشور برانگیخت و کسانی که در اسلام او تردید داشته یا از اقدام او حمایت می کردند با هم به بحث و گفتگو پرداختند. بخصوص اینکه وی زمانی که در حزب آزادی بود با اسلام میانه خوبی نداشت و به تبعیت از حزبش با مسلمانان به شدت مخالفت می کرد.آرنود فاندور قبل از مسلمان شدنش فیلم ضد اسلامی بنام “فتنه” را منتشر کرده بود. و بعد از این که اسلام آورد، در رسانه‎ها اعلام کرده که بخاطر جبران اشتباهات‌اش شدیداً کار می‌کند و پیام اصلی اسلام و سیرت پیامبر (صلی‌الله علیه وسلم) را برای همه بخصوص جوانان هلندی به تصویر خواهد کشید.

Iskander-van-Doorn-150x150

۴-یووان شانکار راجا (Yuvan Shankar Raja) موسیقی دان هندی (فبروری ۲۰۱۴)

یووان شانکار راجا موزیسین مشهور اهل هندوستان در ماه فبروری اعلام کرد که مسلمان شده است. او در مورد مقایسه ادیان در مورد اسلام اظهار کرد که سریعترین رشد را در میان ادیان توحیدی دارد.

Yuvan-Shankar-Raja-150x150

۵-فرانسوآ براکی (François Bracci) مربی فوتبال فرانسوی (اپریل ۲۰۱۴)

بر اساس گزارش رسانه‌های الجزایر، فرانسوا براکی که از سال ۲۰۰۳ میلادی مربی‌گری تیم‌هایی در کشورهای اسلامی مراکش، تونس و الجزایر را بر عهده دارد، طی این سال‌ها با مسلمانان از نزدیک آشنا شده و پس از مطالعات فراوان درباره تعالیم اسلامی، دین اسلام را انتخاب کرده است.

Francois-Bracci.jpg-150x150

۶-مونیکا (Monica) هنرپیشه هندی (می ۲۰۱۴)

مونیکا هنرپیشه‌ی جوان و مشهور سینمای هند مونیکا (Monica) در یک نشست رسانه‌ای رسماً اعلام کرد که صنعت فیلم را ترک گفته و به اسلام گرویده است.مونیکا در مصاحبه‌ای با نشریه مسلم میرور (Muslim Mirror) گفته: “اسلام را بخاطر پول یا کدام داستان عاشقی انتخاب نکرده‌ام” چنین شخصی نیستم! اصول اسلامی را پسندیدم و مسلمان شدم.” مونیکا بعد از مسلمان شدن نام «ام جی رحیمه» (MG Rahima) را برای خود برگزید.

Monica-Islam-150x150

۷-ماکسنس باتی Maxence Buttey

به گزارش الاصابه و به نقل از آن اسلام، «ماکسنس باتی Maxence Buttey» سیاست‌مدار فرانسوی و عضو حزب راست‌گرا و افراطی «مارین لو پن» با ارسال یک پیام ویدیویی به مقامات «حزب ضد مهاجرت» که در آن قرآن را ستوده، آنها را به دین اسلام دعوت کرده است. این عمل ماکسنس باتی اعضای حزب مارین لو پن و حزب ضد مهاجرت را به حدی شوکه ساخت که عضویت باتی را در این حزب به حالت تعلیق اعلام کردند. سیاست‌مدار ۲۲ ساله فرانسوی در مورد گرویدنش به اسلام گفت: “من بعد از واقعه‌ی یازدهم سپتامبر با دین اسلام آشنا شدم و گزارش‌های مختلف در این مورد (۱۱ سپتامبر) همیشه برایم مشکوک و سوال برانگیز بود. در اوایل سال جاری، هنگام مبارزات انتخاباتی‌ام با یکی از امامان محلی ملاقات کردم و بعد از دیدارها و گفتگوهای طولانی با او، دین اسلام را برگزیدم.” باتی در ادامه گفت: “من یک مسیحی کاتولیک بودم، بارها کتاب انجیل را خواندم و با تناقضات زیادی مواجه شدم. اما با خواندن قرآن، دریافتم که دین اسلام یک دین جامع و کامل است.” وی افزود: “تلاش خواهم کرد تا از دین اسلام دربرابر تبلیغات ضد اسلامی دفاع کنم. شاید برخی از کسانی که به من رای داده اند از تصمیم من ناراضی باشند، اما من آماده ام برای شان توضیح دهم که یکی از ویژگی‌های دین اسلام متحد کردن زنان و مردان سراسر جهان است.” «جردن باردلا» دبیر حزب محلی فرانسه گفت: “دین یک انتخاب شخصی است و نباید وارد حوزه‌ی سیاست شود، ویدیویی تبلیغی دین اسلام که ماکسنس باتی برای اعضای حزب فرستاد به هیچ وجه قابل قبول نیست.” گفتنیست که ماکسنس باتی نخستین سیاستمدار راست‌گرا نیست که به دین اسلام مشرف می‌شود، در سال ۲۰۱۳م «آرنولد ون درون» سیاست‌مدار هلندی و عضو حزب راست افراطی آزادی نیز مسلمان شده بود.

Maxence-Buttey-Islam-150x150

۸-اعضای تیم فوتبال کامرونکشوری در غرب آفریقا به اسلام گرویدند در مجموع ۲۳ عضو تیم کامرون، که اکثراً در دهه‌¬ی بیست از عمر قرار دارند، در خلال برنامه‌¬ای که از سوی دانشگاه برای کمک به جوانان فقیر و بی‌سرپرست در کامرون راه‌¬اندازی شده بود، به اتفاق، از مسیحیت به دین اسلام گرویدند. اعضای این تیم، بعد از دو ماه اقامت در دبی به منظور انجام تمرینات مربوطه، در محل دفتر امورخدمات خیریه در دبی، با اظهار کلمه شهادتین، اسلام آوردن خود را علنی ساختند.جاوید خطیب، مشاور ارشد امور دینی گفت: «بسیار جای شگفتی است زمانی بسیاری از مردم اغلب به دنبال بازی و خوشی می‌¬روند، چنین جوانانی، در کنار بازی و ورزش، در جست¬و¬جوی ایمان و روشنگری هستند.» مربی تیم و بازیکنان، دلایل متعددی را برای این منظور ارائه کرده¬ اند. از این دلایل، وجود صلح و آرامش در اسلام و همچنین برخوردهای محبت‌¬آمیز مسلمین با آن‌ها در طول مدت اقامت در دبی عنوان شده است. خطیب گفت: «آن‌ها از رفتار مسلمین بسیار متاثر شده ¬اند. برخوردهای احترام‌-آمیز و دوستانه‌¬ای با آن‌ها صورت گرفت و با آن¬‌ها مانند برادر رفتار شده است.» مربی این تیم گفت: «ما دو دوره‌¬ی جداگانه را در این¬جا سپری کردیم. در طول این مدت، در باره‌¬ی اسلام صحبت کردیم و به پرسش¬های ما که بیشتر در باره‌¬ی حلال و حرام، مشروبات و نگاه اسلام به مسیح بودند، پاسخ داده شده‌¬است.

Cameroon-Football-Team-Reverted-to-Islam-150x150

۹-ده‌ها تن از علاقه‌مندان فوتبال از سراسر جهان که در مسابقات جام جهانی (برزیل) حضور پیدا کرده بودند، با مواجه شدن با تیم دعوت‌گران اسلامی به اسلام مشرف شدند.

World-Cup-Islam-150x150

منبع : رویش


نوشته شده توسط:faezin - 217 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها: