در فرانسه مانند سایر کشورها، شرکت های کوچک و بزرگ و فریلنسر ها زیادی در زمینه طراحی سایت و بازاریابی دیجیتال فعالیت می کنند. شرکت های مختلفی مانند Fs-diffusion، Alliancebambou، Webintelligencia، Fidesio، Produweb، Web Gazelle، Fr.Site123 و Radisnoir در کلاس های کاری متفاوتی عمل می کنند تا جایی که یک پروژه مشابه با کیفیت یکسان با چندین برابر قیمت در شرکت های متفاوت ارائه می شود.


این شرکت ها گاه بیش از یک تا چند نفر نیروی انسانی ندارند و حتی کار اصلی برخی از آن ها واسطه گری بین طراحان و شرکت های آسیایی و آفریقایی ارزان قیمت است. یعنی یافتن پروژه در فرانسه و شارژ مشتریان به یورو و سپردن آن ها به شرکت های ارزان تر در کشورهای دیگر است.


تعرفه های طراحی سایت و پشتیبانی فرانسه
همانطور که گفتم تعرفه سایت ها نسبت به هر شرکت در فرانسه بسیار متنوع است. رنج قیمتی آن ها بسیار وسیع و گاه غیر قابل درک است. مثلا پلن های 499 یورو برای وب سایت شرکتی و هزینه پشتیبانی بالا. یا وب سایت های فروشگاهی که هزینه آن حداقل از 2000 یورو آغاز می گردند.


در فرانسه پشتیبانی وب سایت ها نیز هزینه بالایی دارند. گاه دیده می شود که برای یک وب سایت فروشگاهی معادل هزینه توسعه آن در سال هزینه پشتیبانی کسب می گردد!


مقایسه تعرفه در فرانسه و ایران
اگر بخواهیم تعرفه طراحی سایت در فرانسه و ایران را با هم مقایسه کنیم در یک نگاه هزینه هایی ایران بشکل واضحی به شدت پایین است. شما می توانید با هزینه ایی حدود 3 میلیون تومان یک وب سایت فروشگاهی پایه با پنل مدیریتی و پشتیبانی یکساله راه اندازی نمایید و وب سایت شرکتی حتی با قیمتی نازل تر از این در ایران پیاده سازی می گردند.


حتی در بدترین حالت، سفارش طراحی سایت به یک شرکت گران قیمت و کم کیفیت در ایران بسیار به صرفه تر از آن است که بخواهید سایتی را با کمک یک شرکت فرانسوی یا یک فریلنسر ناشناس توسعه دهید.


طراحی سایت در فرانسه