چرا گوگل ایندکس موبایل اول را اجرا می کند؟
گوگل همواره وب سایت ها را خزیده، فهرست و رتبه بندی کرده به نمایش گذاشته است تا نتایج را به نفع کاربران دسکتاپ خود ارائه دهد، اما همانطور که جستجو های تلفن همراه نسبت به جستجوی دسکتاپ افزایش می یابد، غول تکنولوژی کالیفرنیا تصمیم گرفته است همه چیز را عوض کند. هدف این است که برای اکثر کاربران جامع ترین و کارآمد ترین تجربه ارائه شود؛ این کاربران تلفن همراه هستند.


مسئله دیگری این است که اختلافات بالقوه بین نسخه های موبایل و دسکتاپ یک وب سایت وجود دارد. به عنوان نسخه های تلفن همراه یک وب سایت گاهی اوقات محتوای کمتری نسبت به نسخه دسکتاپ خود دارد، گوگل این را متوجه شده است که می تواند مسائلی برای کاربران تلفن همراه ایجاد کند.


نتایج جستجو در موبایل نتایجی هستند که از سایت های دسکتاپ جمع آوری شده اند و ممکن است که یک وب سایت خاص حاوی اطلاعاتی مورد نیاز کاربر در نسخه دسکتاپ سایت باشد، اما هنگامی که روی آن کلیک می کند و به سایت تلفن همراه هدایت شود، در این وضعیت ممکن است بخش هایی کلیدی اطلاعات از دست رفته باشند. با معرفی ایندکس موبایل اول، به تدریج صفحات دسکتاپ دیگر در SERPs نمایش داده نخواهند شد، تا کاربران تلفن همراه نتایج جستجوی دقیق تری را دریافت کنند.اگر وب سایت تلفن همراه ندارم چه می شود؟
خبر خوب این است که نیازی به نگرانی یا ترسیدن نیست. اگر شما نسخه موبایل وب سایت ندارید، خزنده های گوگل همچنان به صورت خودکار سایت شما را خزیده و رتبه بندی می کنند. و با این حال یک وب سایت کاملا کاربردی دسکتاپ با ارزش تر از یک وب سایت نسخه تلفن همراه ناقص است.


به نظر می رسد که گاهی اوقات رتبه بندی به این سادگی نیست و گوگل تمایل دارد گهگاهی هوش ما را به چالش بکشد. به نظر می رسد گوگل ممکن است از برخی از سیگنال های دسکتاپ در نتایج جستجوی موبایل اول استفاده کند، حداقل برای شروع. Gary Illyes تایید کرده است که ممکن است گوگل نتایج جستجو را به طور خاصی با الگوریتم Pagerank با لینک های موبایل و دسکتاپ تولید کند.


همه این گفته ها طراحی واکنش گرا را تایید می کند در حالی که صفحات ناسازگار با موبایل به تدریج کمتر و کمتر رتبه می گیرند.

https://sitedar.com